Pro Live

W linii mieszanek Pro Live proponujemy Państwu dwie mieszanki O/G (obniżony gluteen) oraz dwie mieszanki DIA (niski indeks glikemiczny).

Czym jest O/G oraz DIA?

Mieszanka O/G to produkt o obniżonej zawartości glutenu do poziomu śladowego. Coraz więcej osób nietoleruje glutenu i spozywa go z rozsądkiem, produkty O/G sa skierowane właśnie dla nich. Surowiec użyty do rzygotowania mieszanki wypiekowej nie ma glutenu, nawet z używanej skrobi pszennej został on wytracony do poziomu mniejszego niż 0,00002kgglutenu na 1kg skrobi. 

Jednak z uwagi na fakt, że w zakładzie produkuje się inne wyroby zawierające gluten na etykiecie zamieszczono ostrzeżenie: " możliwe śadowe ilości glutenu".

Prace nad przygotowniem produktów O/G trwały ponad 2 lata. Celem było nie tylko obniżenie zawartości glutenu ale też uzyskanie jak najlepszego smaku i aromatu co nie jest łatwe w tego typu produktach.

 

Mieszanki wypekowe DIA to wyroby tak komponowane by wartość indeksu glikemicznego była niższa 50. 

Ponadto mieszanki DIA to produkty uzyskane z najwyższej jakości surowców. Czysty Orkisz to unikat stworzony z czystej mąki orkiszowej (odmiana Schwabenkorn), a razowiec to niespotykana kompozycja mąk pełnoziarnistych i otrąb .

Więcej na stronie http://chlebzycia.eu/ciekawostki.html 

 

Aktywne filtry:

Pusto :(